SEGÍTŐ FOGLALKOZÁSÚAK transzperszonális szemléletű képzési rendszere
Segítő foglalkozásúaknak nyújtott képzéseink arra szolgálnak, hogy a résztvevők a későbbiekben az alapdiploma, illetve alapképzés keretei közötti munkájukat több ismerettel és új szemléletmóddal gazdagítva tudják végezni. A képzéseken való részvétel hasznos lehet azok számára is, akik önkéntesként végeznek segítő munkát. Az is megtörténhet, hogy valaki egyszerűen a mindennapjaiban szeretne több ismeretet, készséget szerezni ezen a területen.
Kiknek javasoljuk képzéseink elvégzését?
-
orvosoknak, pedagógusoknak, szociális munkásoknak, gyógypedagógusoknak, jogászoknak, vagyis a klasszikus segítő foglalkozású diplomásoknak;
-
középfokú végzettségűeknek, akik segítő munkát végeznek: nővérek, asszisztensek, foglalkoztató terapeuták, pedagógiai és gyógypedagógiai területen dolgozók, családsegítő munkatársai;
-
az államigazgatás és politika területén dolgozóknak, akik a segítő szakmákat szervezik;
-
civil szervezetek munkatársainak, önkénteseinek;
-
gazdasági szervezetek vezetőinek;
-
kulturális szervezőknek;
-
személyes motiváció esetén bárkinek.
Felsoroljuk azokat a lehetőségeket, amelyek hosszú évek tapasztalatai és visszajelzései alapján hasznosnak bizonyultak sok segítő foglalkozású számára. Az egyes modulok szabadon választható sorrendben végezhetők, emellett a képzés további csoportokkal, szemináriumokkal is kiegészíthető.
Képzést nyújtó csoportjaink teljesítéséről tanúsítványt adunk. A képzések nem akkreditáltak.
Megengedett hiányzás a gyakorlati munka miatt 15%.
-
Hallgatni, meghallgatni – a segítő beszélgetés, módszertani képzés (70 óra, havi egy hétvége)
-
Ki segít a segítőnek? – szakmai énünkre vonatkozó önismereti csoport segítő foglalkozásúaknak (40 óra, havi egy hétvége)
-
Autogén tréning alapfokú tanfolyam, amely fejleszti segítői alapkészségeinket: a figyelem irányíthatósága, a teljes jelenlét, és az önnön belső világunkhoz való kapcsolódás.
-
Segítő szakemberek szupervíziója
Az önismeret elmélyítése nemcsak fontos eleme, hanem alapja is a segítő foglalkozású munkának. Módszertani képzést nyújtó csoportjainkat kiegészítik azok a csoportok, amelyek általános önismeretet nyújtanak, és ezért hasznosak lehetnek segítő foglalkozásúak részére. Valamennyi csoportunkat szívesen ajánljuk, de ezek közül kiemelünk három lehetőséget, amelyek ismeretanyaga és az ott átélt személyes élmények egyfajta teljes képet rajzolnak a személyiségről. Ezekről a részletes csoportleírás a csoportnevekre kattintva érhető el.
-
TPW sorozat, 9 rész, egyenként 16 óra, 3-5 év alatt
-
Autogén tréning haladó csoport
-
A születés tér-képe
A transzperszonális folyamatokkal kapcsolatos, vagy személyes érdeklődés által motivált önismereti munka 20-50 óra időtartamban egyéni üléseken.